Září 2015

Paper Towns (Papírová Města) - Knížka vs. Film

27. září 2015 v 16:04 | Ams* |  Random Talk
Ihned ze začátku musím říct, že opravdu nejsem příznivcem recenzí, protože jsem nikdy neměla ráda, když mi někdo zkazil film nebo knížku ještě před tím, než jsem to viděla/četla. Ale když už jsem si ty Paper Towns během dovolené přečetla a poté se včera večer podívala na film, rozhodla jsem se tady pár věcí vypíchnout. Jen Vás chci předem upozornit, abyste se tím nenechali moc ovlivnit a udělali si na to názor sami.

Jo, asi jsem trošku pozadu, ale upřímně jsem čekala na film a když jsem ho nestihla, tak až teprve poté jsem se samou zvědavostí rozhodla přečíst knížku. Já to mám totiž většinou naopak - první se podívám na film, a když se mi líbí, tak si potom přečtu knížku. No, asi jsem to tak měla udělat i tentokrát, alespoň bych celý film netrpěla a nebyla z toho nakonec tak zklamaná. Ale teď už k věci.

Hned na začátku mě zarazilo, že museli splnit jenom 9 úkolů (původně jich bylo 11) a to už jsem se začala bát, o který z těch úkolů jsme přišli. Nevím, jestli jste četli knížku, ale docela dlouho se Quentin zabýval jen tím, že Margo Roth Spiegelmannovou hledal. A proto byl začátek mojí úplně nejoblíbenější částí knihy - byl vtipný a zajímavě promyšlený. Ukázalo se, že moje obavy byly oprávněné, chyběla tam scéna s Mořským světem... ale ta byla důležitá! Ano, sice si zatancovali v budově Sun Trust, ale takový ten šokující moment, kdy jí uštkne had a on se jí snaží zachránit život jenom proto, aby v zápětí zjistil, že ten had nebyl jedovatý, je podle mě celkem podstatná scéna. Poprvé se tam odhaluje, jak se o ní bojí a jak jí má rád.

Další věc, která mě neuvěřitelně štvala bylo zpřeházení scén a kompletní přepracování. Opravdu to bylo jenom "založeno" na knize Papírová města, protože kdyby první vznikl film a až poté kniha, tak ta knížka měla maximálně 50 stránek a byla by to spíš svázaná fan fiction. Ach jo.


Ale abych také řekla něco pozitivního. Sice se ani konec nevyvinul podle knížky, ale ten se mi nelíbil ani v knížce a ve filmu aspoň ukázali, jak to dopadlo s ostatními. Že opravdu odešli každý na jinou školu, že si užili ples. Jen mě vážně mrzí, že ty scény byly tak postavené na hlavu oproti knížce, naprosto promíchané a nevysvětlené, postavy nebyly ve scénách, kde měly být a vůbec... chybělo tam až moc těch vtipných scén, které by, dle mého názoru, udělaly film mnohem zajímavější. Narozdíl od Hunger Games, kde taky pár scén chybělo (jinak to ani nelze natočit), ale děj šel postupně s knížkou a tak dával větší smysl, když jste si to v hlavě porovnávali. Mimochodem, Hunger Games miluju, knížky i filmy, obojí moc povedené. :)

Za mě tedy knížka hezká (to, že jsem nesouhlasila s koncem je můj problém) a film by byl asi taky hezký, kdybych nečetla knížku. Ale protože to mám vše v živé paměti, dost mě to zklamalo.

Co vy a Paper Towns? Četli jste knížku, viděli film anebo obojí? Líbilo se Vám to nebo Vám vadilo jako mně, že to bylo až moc jiné? Dejte mi vědět do komentářů. :)

Mějte se krásně, jak by řekl Hoggy,
skládejte básně a čtěte knížky. ;)


Croatia Diary [Day 4]

16. září 2015 v 18:25 | Ams* |  Top Secret
15. září 2015

Kitty má 21. narozky a my se rozhodly, že si ten den prostě užijeme. Nejdřív jsme šly na pláž, ale zapomněly jsme vzít cokoliv, co by nás zabavilo. A tak jsme se zase vraceli zpátky "domů" pro knížku a hlavně hru Černé historky... která, uznávám, je trochu padlá na hlavu, přitažená za vlasy a velmi divně (ne)logická, ale hrozně mě baví. To nás zabavilo na několik hodin. A vzhledem k tomu, že moje alergie na sluníčko nezmizela, tak jsem byla ráda, že jsme našly aspoň trochu stínu a že jsem si ty dlouhé šaty opravdu koupila.

Večer jsme si zahrály Aktivity a nezvykle dlouhé kolo Střelených kachen a mohlo se vyrazit do víru nočního života na nějaký ten koktejl. Sex on the Beach to u mě vždycky jistí a tenhle byl asi nejlepší, co jsem kdy pila. Jo a hlavně nešizený, takže i ten alkohol tam byl cítit.


See ya later!


Croatia Diary [Day 3]

15. září 2015 v 9:23 | Ams* |  Top Secret
14. září 2015

A už jsem zlenivěla a píši Vám článek o včerejšku až dnes. Ale nevadí. Včera jsem byla skoro celý den zalezlá v apartmánu, sluníčko hřálo jako blázen, a tak jsem tu vyrážku ze sluníčka, co se mi udělala, nechtěla pokoušet. Ach jo. Můžu mít aspoň jednu dovolenou klid? Ne, já se buď spálím, nebo mám chřipku anebo pro změnu zase tohle. Toje k vzteku. :/ Na druhpu stranu jsme se podívali na poslední díl Harryho Pottera, který naprosto miluju a když zalezlo sluníčko a začalo trošku foukat, šli jsme do moře a ty vlny byly neuvěřitelný. No prostě jsem si už ten den ani nemusela stříkat do nosu sprej na uvolnění rýmy. Sůl jsem měla opravdu všude. ;)


Croatia Diary [Day 2]

14. září 2015 v 11:03 | Ams* |  Top Secret
13. září 2015

Je 12:54... divné, že Vám ty články začínám psát vždycky dopoledne, ale zveřejním je až za tolik hodin, že? Ale Kátinka tu má noťas, tak jsem hrozně vděčná, že si u ní můžu zmenšit fotky (mimochodem kromě té první fotky byly všechny neupravené, jen zmenšené, aby se rychleji nahrály... ale počkejte, až se zase dostanu k PS, to budou ty fotky vypadat úplně jinak. A vůbec, rovnou bych Vám sem mohla dát před a po, jen tak pro srovnání, co umí photoshop... ;)).


A protože včerejší fotky byly neupravené, tady máte jednu z instagramu, kde nikdy neodolám filterům a zostření. ;)

Dnešní den začal neuvěřitelně hlasitým hučením bojleru. A tak jsme zjistili, že sousedé mají koupelnu hned vedle naší ložnice. Haha. Každopádně jsem hned ráno pocítila potřebu vyrazit do ulic, koupit něco v pekárně a udělat další fotky. Asi si chci dokázat, že zvládnu nafotit něco pěkného na ten můj kompakťák před tím, než se rozhodnu investovat do zrcadlovky.


Na válení se u moře si pomalu začínám zvykat a je mi úplně jasné, že zpátky do zimy, která určitě v Čechách panuje, se rozhodně nebudu chtít vrátit. Miluju léto, sluníčko a tu dobrou energii, kterou každému dodá. No a taky je mi úplně jasný, že jen co dorazím domu a uvidím zašedlou oblohu, budu zase bez nálady a v depresích... protože tak to prostě mám vždycky, když je venku málo světla. Jo a taky zase budu chtít pořád spát! (Proč ještě lidi nezavedli zimní spánek?!)


Náš pokus vyfotit kraba :) :)
A tímto pozdravuji i Sharon, která se nemůže smířit s tím, že jsem ji nepozdravovala. ;D

Croatia Diary [part 1]

13. září 2015 v 9:57 | Ams* |  Top Secret
12. září 2015 - sobota

Je 12:05 odpoledne a my se dnes poprvé schováváne před pálivým sluníčkem žhavého jižního pobřeží, konkrétně Podgory v Chorvatsku. No dobře, zase až tak žhavé to sluníčko není, popravdě jsme ráno, po tom co nás nemilosrdně vyhodili z autobusu a my museli čekat než místní vůbec vstanou z postelí, mrzli i v dlouhých kalhotách a mikinách. A to nemluvím o cestě, kdy nám byla v jednu chvíli strašná kosa a najednou se to tam vytopilo. Suprová věc, vzít si mikinu přes hlavu a pořád to oblíkat a svlíkat. ;)


Ale teď už je nám fajn, ubytovali nás v krásném apartmánu, máme vlastní kuchyň, koupelnu, pokoj, obývák, chodbu a ve finále i dva balkony. Co bylo ale největším překvapením? Připojení k internetu. O tom, že bych za celých deset dní viděla internet, jsem už ani nesnila. Ale opak je pravdou a já jsem více než spokojená, že se tímto způsobem můžu spojit se světem, ukázat nějaké ty fotky a dát rodině a kamarádům vědět, že jsem v pořádku. Tímto zdravím moje holky z práce, dvě Janičky, Simču, Alenku a Andrejku. ;)
Naše vlastní chill out zóna je taky fajn. ;) Gauč, wifi, společenské hry, a prostě relax jak má být. Nemůžu si stěžovat. Tak jo, to bude asi pro dnešní zápisky od moře vše, uvidíme se zase zítra. ;)

P.S.: tady je ještě pár dalších fotek z dneška :)

5 důvodů, proč sledovat (další sezónu) Scream.

10. září 2015 v 9:56 | Ams* |  Random Talk
Tohle léto se u mě neslo v duchu 3 seriálových novinek. První byla Stitchers, kterou nepřestanu oplakávat, dokud nebude další série. Druhá novinka je zatím neukončený Impastor, který má sice jen půl hoďky, ale je to něco nového mezi všemi těmi sitcomy. No a poslední novinkou je Scream. Když jsem se rozhodla podívat se na první epizodu, moc jsem tomu nedávala. A když jsem zjistila, že je to z produkce MTV, tak jsem se úplně zděsila. Opak byl ale pravdou a já jsem se nemohla mílit víc. Zřejmě se mnou bude víc lidí nesouhlasit než souhlasit, ale za mě super debut, kterej jsem si užila. A to hlavně proto, že jsem u toho nemusela azas až tolik přemýšlet.

Tak tady máte 5 důvodů, proč budu sledovat další sérii. A pokud jste to neviděli, přeskočte bod 3, je tam spoiler. ;)

1. Hlavní hrdinka není zas až takový svatoušek.

Jasně, kdo by to byl řekl v prvním díle, že Emma Duval nebude zas až takový zlatíčko. A co teprve její máma, "Daisy", že jo.

2. Noah Foster

Navzdory tomu, jak zná všechny horory nazpamět a ví přesně, kdy koho zabijou a proč, sám se vrhá po hlavě do situací, kdy si každý divák ťuká na čelo. A to se prosím tváří, že to dělá nedobrovolně. ;) Každopádně je to jedna z těch vtipnějších postav a je skvělým oživením celého seriálu. Za mě super krok.

3. Vraha byste nečekali

Nebo aspoň jeho pohlaví ne. Během 10 odvysílaných dílů jsem stihla podezřívat snad všechny, nejvíc jsem podezírala Kierana. Až v půlce poslední epizody mi začalo docházet, kdo to asi je. Ale úplný konec série? Řeknu jenom, že na Audrey bylo vždycky něco divnýho... a my se máme na co těšit příští léto.

4. Nebylo to zas až tak strašidelný...

Ale mělo to svoje chvilky. Což je za mě veliký plus, protože když je ten horor moc lekavej, tak na něj prostě nekoukám. A pravdou je, že tady jste většinou přesně věděli, kdy se něco stane, protože ty postavy jsou prostě správně hororově přiblblý a lezou tam, kam nemaj.

5. Seth Branson

Musím dodávat něco víc? Prostě je na co se koukat.

It's a damn cold night.

6. září 2015 v 14:21 | Ams*
Trying to figure out this life.

A popravdě i den. Zachumlávám se do peřin, už zase nemám náladu něco dělat a to všechno proto, že sluníčko zalezlo a podzim na nás pomalu ale jistě vrhá svůj stín. Doslova. Venku je zataženo a moje nálada upadla, jako když se mi zatáhla i mysl. A protože si neumím hodit nohy nahoru a celý den proflákat, tak jsem se rozhodla, že aspoň trošku zapojím mozkové buňky do hry... a budu se snažit přijít na kloub tomu, jak funguje Blogger.

Samozřejmě jsem to vzdala ve chvíli, kdy jsem viděla nabídku šablon...

Bloguji už asi od 11 let, na blog.cz jsem prakticky začala, ale to byla jedna velká katastrofa. Na mých stránkách byly ke zhlédnutí mé první grafické výtvory, i když bych byla radši, kdyby je nikdy nikdo neviděl. Však co už, ta dobrá zpráva je, že mi to dalo možnost se něco naučit a užila jsem si také nějakou tu legraci.

Po pár měsících přišla odmlka v podobě mých pokusů o střih videí. To mě mimochodem drží dodnes, i když už na to nemám tolik času. Všechny moje videa můžete zhlédnout na mém kanálu na YouTube - Amee 206. Ale musím Vás předem varovat, jde spíše o tzv. fanmade videa než o vlastní autorskou tvorbu.


Na ukázku Vám sem dávám asi moje nejnovější video s Kirsten & Cameronem ze seriálu "Stitchers". Mimochodem, nemůžu se dočkat další sezóny. A to už jste taky určitě zjistili, že jsem seriálový nadšenec a nejradši bych koukala celou noc na filmy a pak celý den prospala. Ale to mi samozřejmě moje práce nedovoluje. ;)

Další věcí, kterou tenhle blog doufejme bude obsahovat, budou fotky. Fotit mě baví, neumím nic zázračného, ale občas se dílo zdaří a udělám nějakou hezkou fotku, se kterou si potom vyhraji ve photoshopu.
Jedna fotka z návštěvy Londýna,kterou jsem měla šanci zažít asi 3 roky zpátky.
Úžasná vzpomínka.

No a co by to bylo za blog Amee Lone, kdyby se netočil celý kolem hudby? Takže čekejte nějaké další playlisty, protože co si budeme nalhávat, jsou to rozhodně moje nejoblíbenější články. ;)
"Love me like you do."

Sountrack of the Summer 2015.

5. září 2015 v 19:01 | Ams* |  Playlists
Nějak se nedokážu smířit s tím, že léto už končí. No jo, nechodím do školy, tak mi to přijde jako když to není žádná změna... ale sluneční paprsky mi budou chybět a dobrá nálada při poslechu těhle písniček taky.

Užijte si dnešní playlist, aspoň dokud je ještě pořád hezky. ;)


A jaké byly hity Vašeho léta?
Moje totiž ještě tak docela nekončí, v pátek se jede na dovču, tak snad si odtamtud taky něco dovezu. :)
Stay lost & found.