Červenec 2016

Nový design!

31. července 2016 v 16:17 | Ams* |  Random Talk
Protože už mě opravdu nebavil ten tmavý design, ještě k tomu teď v létě, tak jsem se rozhodla udělat něco nového. A potom co jsem měla design hotový, ale nelíbil se mi, tudíž jsem dělala nový... jsem docela spokojená. Čekala jsem od toho trochu víc... ale teď už to na ten zbytek léta vydrží a potom bude snad něco nového. :) Jak se líbí vám?

P.S.: Omlouvám se za ty dva "články" about & links, potřebovala jsem je k tomu designu. :)


LINKS

31. července 2016 v 16:12 | Ams*
ABOUT ME:

FAVORITE:

ABOUT

31. července 2016 v 16:10 | Ams*
Amee Lone
[Ams*]
21 years old
CZ
Designer
Writer
Wild Child...
&& Diva by heart&soul.

» Blog s designy Coded by Ams*
» Challenges: Yoga Camp 2016

Když je čas neúprosný.

30. července 2016 v 15:32 | Ams* |  Top Secret
30. července 2016


Neděste se, nebudu tady na Vás sypat žádné pochmurné myšlenky... nebo se aspoň pokusím jim vyvarovat. Tenhle článek berte spíš jako zamyšlení nad tím, jak vlastně život utíká.

A když říkám utíká, tak opravdu utíká pod rukama. A to že vždycky, než se naděju, je pátek a já bych klidně mohla odpřísáhnout, že den předtím bylo pondělí, je toho jen a pouze důkazem. Vždycky když si v neděli večer nastavuji budík na 5 hodin ráno na další den, protáčím oči a vzdychnu si, jak je to vstávání brzké a že mě zase čeká celý týden. Ale než se stihnu rozkoukat, tak je čtvrtek, já jdu domů z práce a pátek už je pro mě prostě víkend. Jasně, musím v pátek ještě do práce, ale už vím, že to uteče ještě rychleji než jakýkoliv jiný pracovní den. A co musím dodat - opravdu jsem ráda, že chodím do práce od pondělí do pátku, nemám směny, a i když plat je spíše mizerný než pěkný, tak mě ta práce baví. A to je podle mě mnohem důležitejší než to, jestli si vydělám o tisícovku víc nebo míň. Samozřejmě až budu muset řešit nájem, elektriku, vodu atp., tak asi budu k tomuhle názoru přistupovat jinak, ale zatím vycházím s penězmi dobře, tak víc nepotřebuju. Jak se říká, "kdo chce víc, nemá nic!"

Ale proč jsem vlastně dneska tady? Není to až tak dlouho, co jsem byla na jednom pohřbu. Tehdy mě to docela vzalo. A dneska jsem se dozvěděla, že půjdu na další. Smutné na tom je to, že po takové chvilce mi to přijde skoro normální. Ale jak je možné, že ten život tak strašně rychle utíká? Je to jako před pár lety, kdy jsem ještě říkala "P - Kudink!" místo pudinku a "Bódó-nóc" místo dobrou noc. A najednou jsem dospělá, musím řešit práci, bydlení a starání se o ostatní, když to potřebují. Jasně, někdy bych čas ráda vrátila a někdy jsem naprosto spokojená s tím, jak to je.

Dneska bych čas vrátila. Ráda. Aspoň jednou se vrátit do toho bezstarostného dětství a užívat si každý den. Ale to nejdůležitější je si uvědomit, že dokud si to pamatuji, tak mi to nikdo nemůže vzít. A tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří tu se mnou a pro mě byli, a taky všem, kteří tu stále jsou a můžu s nimi zažívat pěkné chvilky. Doufám, že až do konce budu mít pro co žít a to něco jsou právě teď lidé kolem mě. Mám Vás všechny ráda. :-)

No a my ostatní? Se zase někdy "uvidíme" u dalšího článku. A tím někdy, myslím opravdu "někdy", protože je léto a já, pokud to půjde, nebudu online, ale budu venku.

ČAUKY! :)

PokémonGO šílenství!

30. července 2016 v 15:11 | Ams* |  Top Secret
14. července 2016


O CO SE JEDNÁ?
Pokémon GO je hra, která zatím oficiálně v Čechách nevyšla. Vlastně teprve "začala" napadat Evropu a i přes časté výpadky, se stala doslova šílenstvím u těch, kteří si ji nainstalovali. A já jsem jedna z nich.

JAK TO VNÍMÁM JÁ?
Najednou je mi zase 8 let a strašně mě to baví. A proč by ne? Není to hra, u které bych musela sedět doma na zadku a být zavřená v tak krásném počasí (které dodnes opravdu bylo hezké), ale vzhledem k tomu, že funguje na principu GPS, tak nutí hráče vystřelit do ulic jako raketa. Doslova. Protože jakmile chytíte prvního Pokémona, kterého Vám to nabídne i uvnitř (můj přítel chytil Bulbassaura u mě v posteli - jak romantické!), budete chtít další. A to hned. A tak se to šíří. A to je vlastně celý příběh. A měla bych přestat psát "a" i "vlastně". (Jenže když domyslíme fakt, že jsem se od pátku 7.7. vrátila do svých dětských let, tak tehdy jsem jinak nemluvila a proto si ani teď nebudu dávat pozor na pusu. Nevymáchaná huba Ams je zpátky. Protentokrát... snad... jen...)


ZÁKLADNÍ PRINCIPY HRY?
Co musíte vědět jako první je, že ke hře potřebujete internet a GPS. Proč? Protože GPS mapuje místo, kde se zrovna nacházíte, a pomocí internetu na různé památky apod. umísťuje tzv. PokéSTOPY, GYMY, apod. Pretty cool, huh?

POKÉSTOPY jsou body označené ve větší vzdálenosti krychličkami ve vzduchu, když se potom přiblížíte, tak se změní na kolečka, která jsou samozřejmě klikací. Po kliknutí se načte obrázek daného místa v kruhu a ve chvíli, kdy ho roztočíte, Vám z něho začnou padat pokébaly, "maliny", "lektvary" pro dodání síly Vašim Pokémonům po boji či tréninku, kameny na oživení Pokémonů, pokud jsou při boji poraženi, atp. Se zvyšujícím se levelem je toho opravdu hodně do sbírky. Zajímavostí je, že z těchto Pokéstopů můžete získávat i vejce, která po umístění do inkubátoru odečítají dálku Vašeho chození a po určité vzdálenosti se Vám vylíhnou. Jsem na 11 levelu a zatím jsem se setkala se třemi typy vajec - 10 km, 5 km a 2 km. Všechna vejce fungují stejně, rozdílem je ale jaký Pokémon se Vám z nich vylíhne (čím větší vzdálenost na vejci, tím vzácnější Pokémon) a kolik odměn za to dostanete.


JAKÝCH ODMĚN?
Zatím existuje hned několik typů odměn, já se ale zmíním o těch asi nejdůležitějších a to sice:

 • Stardust (česky "Hvězdný prach"), který se ukládá Vám, nikoli Pokémonům, proto tedy musíte s hladinou stardustu vystačit na všechny Pokémony. Stardust se využívá nejen k evoluci, ale zároveň i k vylepšování Pokémonů (dodáte jim větší život a větší sílu v boji).
 • XP (experience = zkušenosti) - slouží k získávání tzv. "levelů". Když získáte daný počet (k zjištění po kliknutí na vašeho panáčka vlevo dole), posunute se o úroveň výš. Čím déle budete hrát, tím spíš Vám bude docházet, jak důležité úrovně vlastně jsou. Nejen že zápasit, trénovat a obsazovat gymy můžete až od pátého levelu, ale zároveň s rostoucí úrovní Vám bude hra nabízet lepší Pokémony, více "dobrot" z Pokéstopů, další inkubátory a tak dále, a tak dále, však to znáte.

A CO DÁL POTŘEBUJI K EVOLUCI A VYLEPŠENÍ POKÉMONA?
Kromě již zmiňovaného stardustu budete ještě potřebovat tvz. "candies" neboli česky "sladkosti". Tyto sladkosti získáte s chycením Pokémona, proto kdykoliv uvidíte nějakou potvůrku, kterou už máte, tak neváhejte a chyťte ji znovu. Nejen, že za to dostanete sladkosti, ale také ji můžete zaslat profeserovi. Avšak dejte si pozor, jakého Pokémona posíláte, protože Vám již nikdy nebude vrácen. A co z toho budete mít? Profesor Vám za něj přidá o jednu sladkost víc, než jste měli. Tyto sladkosti si pak můžete zkontrolovat u zbývajícího Pokémona nebo případně u Pokémona, který z něj byl vyvinut.

A JAK JE TO S TĚMI GYMY?
Jak jsem již říkala, gymy jsou přístupné až od 5. úrovně hraní. Pokud přijdete k tělocvičně, která ještě není obsazená (má šedou barvu), pak si na ní můžete umístit Pokémona. Jakmile se do toho jednou pustíte, budete dotázáni, v jakém týmu chcete být. Tady se pak nabízejí 3 týmy:

 • TEAM MYSTIC - víceméně vědátoři, kteří se snaží zjistit, co vše Pokémoni dokáží a poté na to sází
 • TEAM INSTINCT - spíše spoléhají na své instinkty a volí Pokémony podle toho, u kterých si myslí, že by mohli vyhrát
 • TEAM VALOR - tzv. "válečníci", což myslím mluví za vše

DŮLEŽITÉ: TEAM POTOM JIŽ NEMŮŽETE ZMĚNIT!

Jaký je v nich rozdíl? Prakticky žádný, je zde jediná podmínka a to sice že nemůžete zabrat stadion, který patří hráčům vašeho týmu, můžete pouze zvýšit level gymu tréninky a poté si tam přidat svého vlastního Pokémona, který se Vám zpět vrátí, až bude poražen. Zatímco tam budete vy však můžete přejít přes ikonku pokébalu do "shopu" a nahoře ve znaku dát "collect". Podle toho kolik Pokémonů Vám právě brání gymy, tolik dostanete mincí. Ale krát deset. Takže jeden příklad: máte své Pokémony umístěné ve 3 gymech, po collectu dostanete tedy 30 pokécoins (=pokémincí). Za ty si pak můžete nakupovat různé výhody. Další collect pak ale můžete udělat až po 21 hodinách a musíte počítat s tím, že je to dlouhá doba, některé Pokémony vám nejspíš porazí a vy budete muset opět vysoutěžit gymy a dodat život Vašim Pokémům pomocí lektvarů. Ješě jedna věc - naráz můžete collectovat pouze za 10 Pokémonů. i když můžete mít více Pokémonů na stadionech.

A když ten gym nepatří vašemu teamu? Pak máte k dispozici 6 Pokémonů, které si zvolíte, a budete s nimi bojovat. Pokud se Vám podaří team porazit, gym zešedne, bude opět na 1. levelu a vy ho můžete obsadit. Čím více hráčů chrání gym, tím obtížnější je se tam dostat nebo jej získat.

ABYCHOM TO UZAVŘELI…

KLADY:
 • Donutí vás to jít ven
 • … nebo sportovat! (zatím se spekuluje do kolika km hra stále započítává vzdálenost jako krokování důležité pro vajíčko - někdo tvrdí 10 km/h, někdo 30 km/h)
 • Pokud to hrajete s kamarády, je to opravdu návykové (samot nou mě to nebaví)
 • Graficky pěkně provedená hra

ZÁPORY:
 • Čerpá data internetu a GPS, což má za následek neuvěřitelně rychlé vybíjení baterie. Powerbanka je většinou základ k lovu.
 • Nejspíš se Vám o tom bude i zdát. Tak jako mně. A příteli. A vlastně všem, co jsem se s nimi bavila… Ne, vážně, dokonce se o tom zdá i kamarádce, která to ani nehraje.
 • Přejte si něco, často to padá. Hra ještě nevyšla oficiálně a prý dokud to nespraví, tak bude rozšiřování výrazně pomalejší. No, zatím se moc nedaří vývojářům zabránit těmto problémům, ale je to věc, se kterou se bohužel musí počítat.

UPDATE DNE 17. 7. 2016: Chvíli mi trvalo článek zveřejnit, tak jen přikládám info, že hra už je oficiálně i v Čechách a já už jsem na 12 levelu, od kterého dostanete i lepší Pokébally. ;)

UPDATE 0.2 DNE 30.7.2016: Level asi 15, nějak s prací nestíhám moc chytat. :( Ale už jsem začala opět koukat na seriál. :)

Hell(o)!

3. července 2016 v 16:58 | Ams* |  Top Secret
3. července 2016
... vážně???

Jak tu tak sedím a pozoruju svýho dnes již dlouholetýho nejlepšího kamaráda Mikeyho (aka Blbečka, Zmetka, Hajzlíka, ale především Lásku, Miláčka a Pusíka), mého kocoura, tak se prostě musím usmát. Je to jeden z těch momentů, kdy se prostě jenom zastavíte a uvědomíte si, že na tom nejste až tak špatně. Ten kocour vlastně nejspíš ani neví, jakou službu mi dělá jenom tím, že mě každej den "otravuje" (a někdy fakt otravuje!). Jenže ten pocit, že máte nějakou spřízněnou duši, která Vás má ráda nejen výměnou za to, že ho nakrmíte a vyklidíte mu záchod, ale že si najdete každý den pár chvilek na to, abyste si s ním hráli a pomazlili se, za to prostě stojí.

Bývaly doby, kdy jsem v žádném případě kočku nechtěla. "Ke mně do pokoje nevleze! Nebudu mít všechno chlupatý!" No a pak ho jednou mamka přivezla domů... a kde myslíte, že skončil jako první? Rychle jsem tomu kotěti vyrobila jednoduchou hračku a v momentě, kdy mi začal ten strašpytel věřit a začal si hrát, jsem ho měla v pokoji. Dneska už si sám otevře, kdy chce, a jde mě třeba vzbudit. Paráda, když to dělá ve 4 ráno a vy v 5 vstáváte do práce.
Ale vážně to stojí za to!

No a proč že tady takhle kecám prakticky o ničem? Protože by mi udělalo neuvěřitelnou radost, kdyby se alespoň to málo čtenářů, které mám, na chvilku zastavilo, porozhlédlo se kolem sebe, zaměřilo se na to, co jim vnáší štěstí do života, a usmáli se. Zamysleli se, že jsou i ty dobré chvíle v životě.

Jak jednou řekl náš učitel občanky, "DĚJINY NIKDY NEBYLY PSÁNY PĚKNÝMI PŘÍBĚHY."
...Ale to neznamená, že na světě je jenom zle.