YOGA CAMP • 2016

17. srpna 2016 v 19:43 | Ams* |  Yoga Camp 2016
17. srpna 2016


CO JE TO YOGA CAMP?
Yoga Camp je cvičební a duševní program, který vymyslela a natočila Adriene na svůj kanál Yogawithadrien. A proč o tom píšu?

Původním záměrem Adriene byla jakási "novoroční třicetidenní výzva", která byla zahájena 1. 1. 2016. Avšak vzhledem k tomu, že jsem se až v sobotu dozvěděla, že něco takového vůbec existuje, tak jsem to prošvihla... o více než 8 měsíců... No, nevadí! Proč? Protože úžasnou věcí na této výzvě je, že se dá začít opravdu kdykoliv. A tak jsem v neděli 14. 8. 2016 začala, a i přes to že jsem si myslela, že už v pondělí to nedodržím, tak zatím odolávám už čtvrtý den. A věřte mi nebo ne, ale to je pro mě zázrak, protože já nikdy předtím nebyla schopná dodržet každodenní cvičební programy. Dokonce i to moje protahování zad mi vydrželo maximálně 10 dní vkuse… což mě trošku štve, protože už jsem začínala cítit, že bolesti mých zad ustupují.

Ale abychom se dostali k tomu Yoga Campu... rozklikněte celý článek. :)

NEDĚLE • 14. 8. 2016 {I accept!}

První den, za který neberu sobotu, protože to bylo pouze úvodní video bez cvičení, byl pro mě velkým překvapením. Jakožto začátečník v józe jsem čekala, že nebudu mít šanci takový trénink ustát a že mě bude druhý den všechno bolet a už to nikdy nebudu chtít zažít znovu. Opak byl ale pravdou. Adriene jako kdyby tušila, že mám zkrácené všechny svaly, začala velmi zlehka. A vzhledem k tomu, že videa nejsou jen o cvičení, ale taky o celkovém uvolnění těla i mysli, jsem si program zamilovala. Mantra pro tento den byla I accept (já přijímám). Neuvěřitelně jsem si u cvičení odpočinula a teď se každý den těším, až budu mít zase chvilku pro sebe. Navíc video trvalo jen půl hodinky, tak mě to i hezky "nabudilo".

PONDĚLÍ • 15. 8. 2016 {I create!}

Druhý den už jsem cítila, jak mě bolí záda. Ne málo, ale zároveň ne moc. Ono když celý den sedíte u počítače a něco datlujete, tak ta záda prostě trpí… a pak když je chcete rozpohybovat… tak logicky protestují. Ale i tak jsem se těšila domů, abych hned mohla začít s výzvou pro ten den. Mantra na tento den byla I create (já vytvářím/tvořím). Video trvalo skoro hodinu, cvičení bylo náročnější, ale za to mi krásně rozproudilo krev. Určitě to nebylo nezvládnutelné, a to i přes to, že jsem se z práce vrátila až v půl šesté večer. :)

ÚTERÝ • 16. 8. 2016 {I embrace!}

Třetí den byl neuvěřitelně v pohodě. Celý den jsem se těšila, až zase budu mít tu chvilku pro sebe, navíc video trvalo jen něco málo přes půl hodiny, tak to šlo pěkně. Cvičení se postupem času ztěžuje, ale pořád se to dá zvládat. Tak uvidíme, jak to bude dál. Mantra pro tento den? I embrace (Já "objímám" - myšleno tak, že něco přijímám tak, jak to je, a jsem s tím v míru...) :)

STŘEDA • 17. 8. 2016 {I awaken!}

Čtvrtý den mám právě za sebou a musím říct, že tentokrát to bylo trošku kritické. Cvičení nebylo až tak těžké, ale přemluvit se k tomu? To už bylo horší... a to hlavně kvůli dlouhé směně, kterou jsem měla v práci. Od středy už jsem většinou unavená, tak snad to zítra nějak zvládnu! Teď rozhodně nechci přestat. Mantra pro dnešní den byla docela trefná: I awaken (já probouzím...). :) Jo zjistila jsem, že mi strašně přeskakuje kloub v levé kyčli, celkem vtipné, když jenom kroužíte nohou a tam Vám to skáče a lupe. :D

Co vy a jóga nebo jiná cvičení? Vyzkoušel jste někdo tuhle výzvu nebo nějakou jinou... případně nechcete se přidat? :) Ráda si přečtu Vaše komentáře!


P.S.: Chtěla bych poděkovat všem, kteří čtou mé duchaprosté články a komentují je, hrozně ráda čtu Vaše názory! :) Vím, že mi trvá na komentáře odpovědět, ale to hlavně proto, že nechci pouze odpovídat, chci si vždycky přečíst i Vaše články a něco k tomu říct... tak mě omluvte za menší nedochvilnost... :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sharon Keith Sharon Keith | Web | 17. srpna 2016 v 23:02 | Reagovat

Tyjo, já se k tomu ještě nedokopala, a to se už od pondělka chystám :( :D Každopádně doufám, že si jógu budu moct zapsat v rámci tělocviku ve škole (jsem odhodlaná přivstat si kvůli zápisu :DD), tak jsem na to zvědavá... Přijde mi to ideální (aspoň pro mě), když nemůžu kvůli zádům posilovat se zátěží. Asi to nebude takovej mordor jako pilates, ale doufám, že aspoň záda si člověk protáhne a něco zpevní.
Už se k tomu sakra musím dokopat! :D

2 cincina cincina | Web | 18. srpna 2016 v 23:19 | Reagovat

Tuhle výzvu neznám, ale zaujalo mě to:) Nicméně jóga nebude nic pro mě. Zaprvé jsem hrozně líná... a zadruhé jsem tak vytížená, že bych se do tohohle už nepřemluvila:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama