Random Talk

Předsevzetí pro rok 2018, která se dají splnit

31. prosince 2017 v 10:43 | Ams*
 1. Jet na dovolenou. K moři. S holkama.
 2. Hned se ze všeho nehroutit. Jak je mým dobrým zvykem, první se hroutím, pak až řeším problém. Tak takhle už ne...
 3. Hlídat si trošku jídelníček. A s tim už jsem začala, takže to nebude až tak velký problém.
 4. Zařídit si diář a nežít v chaosu. Lepících lístečků se ale v životě nevzdám.
 5. Méně si stěžovat. !!!
 6. Koupit si auto a začít zase řídit. To bude sice velký oříšek, ale vlakem do práce prostě jezdit nechci.
 7. Začít zase chodit na zumbu.
A jaká jsou Vaše předsevzetí, která jste odhodlaní splnit?

Chtěla bych Vám všem popřát hlavně šťastný a zdravý rok 2018!

Výsledek obrázku pro marilyn monroe new years eve

Práce vs. škola?

24. srpna 2016 v 18:31 | Ams*

Určitě všichni znáte takové to "teď na školu nadáváte, ale až budete chodit do práce, tak pochopíte, jak byste se chtěli vrátit!"
... Tak tohle jsem NIKDY neměla.

Střední škola, pokud nepočítáme každodenní setkání s kamarády, pro mě byla utrpení a hlavně mi přišla jako zbytečnost. Ne, že bych se nějak neučila, hlavně teda ve čtvrťáku jsem fakt zabrala v předmětech, o které mi šlo nejvíc... ale jinak mi to nic nedalo. Vždycky jsem se naučila na písemku a po ní jsem to zase hned zapomněla, protože do mě už dávno učitelé hustili jiné zbytečnosti. K čemu to všechno bylo?

Já chápu, že hodně věcí je potřeba vědět už třeba kvůli vysoké škole, kde prostě všichni počítají s tím, že to umíte. Ale od čeho jsou potom třeba Scia? To je věc, kterou jsem opravdu nepochopila, protože v přijímačkách na VŠ jsou často úplně mimo mísu k oboru, který chcete. A i to byl důvod, proč jsem raději šla na dvě kola přijímaček do školy, kam jsem chtěla jít.

Pomlčím o tom, jaká škola byla, protože jsem tam nevydržela. Už na zápisu jsem zjistila, že to bude úplně jiné, než jsem si to zaměření a celkově i školu představovala, a tak se za opravdu krátkou chvilku stalo, že jsem šla ukončit studium... a šla se přihlásit na pracák.

Pamatuju si, že moje první reakce byl hysterickej řev. Ale vážně dlouhej, pořádně hysterickej řev, kterej jsem nemohla zastavit, a když se mi to konečně povedlo, tak jsem potom ještě tři dny chodila a zničeho nic začala vzlykat. Proč? Jednoduše proto, že na gymplu do nás celých osm let hustili, že pokud nepůjdeme na VŠ, tak nemáme zaměření, že maturita nemá velkou váhu... a tak podobně. Byl to kec. Teda samozřejmě, že má VŠ diplom větší váhu než maturita, to vidíme asi každý, ale to, jak jsme si kvůli tomu všichni mysleli, že pokud nejsme na VŠ, tak náš život skončil? To byla dobrá blbost. A tak se ani nedivím, že než jsem dokázala tu myšlenku zhrouceného naplánovaného života překonat, byla jsem jako troska.

A jestli jsem spokojená v práci? Jsem. Ne, že bych nějaký ten titul neuvítala a i silně přemýšlím, že se vrátím na dálkové studium, ale nějak mě vůbec neláká myšlenka toho všeho učení a buzerace. A to se ani neomlouvám, že to takhle říkám, protože některé věci ve školství mi tak opravdu přišly.

Na druhou stranu musím říct, že jsem měla štěstí. Není to sice moje úplně první práce, před tím jsem dělala v baru, ale teď vím, že pracovní dobu mám od pondělí do pátku v daném časovém rozmezí. Taky vím, kdy se z práce vrátím a že mám volné víkendy. Po práci se nemusím učit nějaký kraviny, ze kterých pak stejně dostanu za pět, protože jsem v písemce spletla výsledek, a to, že bych měla celý postup správně, by nikoho nezajímalo. Jo, i to se mi stalo.

Takže v otázce práce vs. škola? Za mě jasně vítězí práce! Jen je mi líto, že už tak často nevidím svoje nejlepší kamarádky, ale k mému štěstí, mám skvělé kolegyně, které se taky staly mýmy kamarádkami a se kterými si neuvěřitelně rozumím. :)

Jak to máte se školou nebo prací vy? Jsem jediná, kdo je tohohle názoru nebo má někdo podobné zkušenosti? Dejte mi vědět do komentářů, budu se těšit na Vaše názory. :)Reklamy na blogu?

14. srpna 2016 v 13:56 | Ams*
2. srpna 2016

Tak si tu tak sedím, projíždím svůj blog a najednou vidím link "ZHUBNĚTE BEZ HLADOVĚNÍ!". Link samozřejmě vypadá jako nadpis mých článků a já jenom kroutila hlavou, že tohle jsem nikdy nepsala a že mi někdo hacknul účet. Calm down. Ve chvíli, kdy mi to došlo, jsem byla docela naštvaná. Tohle je přesně důvod, proč jsem si zvykla na adblock. (Mimochodem asi nejlepšejší dolpněk do chromu, co znám!!) No a tak jsem se rozhodla napsat článek o reklamách a jak to s nimi podle mě vůbec chodí.

Více v celém článku! :)

Nový design!

31. července 2016 v 16:17 | Ams*
Protože už mě opravdu nebavil ten tmavý design, ještě k tomu teď v létě, tak jsem se rozhodla udělat něco nového. A potom co jsem měla design hotový, ale nelíbil se mi, tudíž jsem dělala nový... jsem docela spokojená. Čekala jsem od toho trochu víc... ale teď už to na ten zbytek léta vydrží a potom bude snad něco nového. :) Jak se líbí vám?

P.S.: Omlouvám se za ty dva "články" about & links, potřebovala jsem je k tomu designu. :)

Top 10 - Filmy, které zbožňuju (UPDATE)

14. května 2016 v 11:44 | Ams*
Ahoj! Dnes Vám přináším článek, který zde už jednou byl. Doufám, že nebudu jmenovat ty samé filmy, ale všimla jsem si, že měl článek celkem úspěch, tak je asi na čase to trošku upravit, zrenoovat... ;)

 1. Life As We Know It (Pod jednou střechou) - ač je to romantická komedie a já mám strašně ráda fantasy, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. První příčku si zaslouží už kvůli malé Sophie, která je ve filmu strašně roztomilá. Vtipy, zvraty... filmy nic nechybí. :)

  Hodnocení: 10/10 2. Harry Potter (- Tajemná komnata) - I přes to, že jsou všechny díly super a samozřejmě je musím doporučit (ale stejně jste je už všichni určitě viděli), za mě byl nejlepším dílem ten druhý. Nasmála jsem se, a když vynecháme scénu s pavouky - které bytostně nesnáším - tak to byl dějově jeden z nejlepších. Samozřejmě se mnou můžete nesouhlasit a pokud to tak je, dejte mi v komentářích vědět, který díl máte nejradši vy. ;)

  Hodnocení: 10/10

 3. The Dark Knight (Temný rytíř) - Jednoduše řečeno, kdo by nemiloval Jokera? S m i l e.

  Hodnocení: 10/10 4. She's The Man (Super náhradník) - Božská, i když částečně dívčí, komedie. A překvapivě mnohem lepší v českém překladu než v originálu, ten mi nepřišel tolik vtipný. :)

  Hodnocení: 9,5/10

 5. A Cinderella Story (Moderní popelka) - Opět jedna až dívčí komedie, ale je to klasika, na kterou se vždycky ráda podívám. Trošku modernější pojetí známé pohády s Hilary Duff. No řekněte, která popelka kdy ztratila na bále mobil?

  Hodnocení: 8,5/10

 6. Breakout (Breakout) - Taneční drama, které rozhodně nenudí. Asi úplně není pro slabší povahy. Také nedoporučuji mladším 18 let.

  Hodnocení: 9/10

 7. Step Up (Let's dance) - Další taneční drama, na kterém jsem prakticky vyrůstala. :) Opět doporučuji pro starší. :)

  Hodnocení: 9/10 8. Magic Mike (Bez Kalhot) - Tentokrát opravdu jen 18+, ale kdo má rád drama a v případě druhého dílu i komedii, vřele doporučuji. Jen připomínám, že název Bez Kalhot je opravdu výstižný...

  Hodnocení: 8/10 za 1. díl; 9,5/10 za 2. díl 9. Účastníci zájezdu - Vtipná komedii, na kterou si vzpomenu vždy, když jedu k moři. Prostě klasika. ;)

  Hodnocení: 10/10

 10. Pelíšky - A to nejlepší z české režie nakonec (dle mého názoru). Znám to už nazpaměť a nikdy mne to neomrzí!

  Hodnocení: 10/10


xoxo, Ams*

Utubering 2016 mýma očima.

13. května 2016 v 14:07 | Ams*
Aneb když se na něco neuvěřitelně těšíte a pak to zase až taková senzace není.


Jasně, teď mi každý řekne, že stěžoválků je hodně a když se mi to nelíbilo minulý rok, tak proč jsem tam lezla zas. Jenže mě to minulý rok bavilo. Ať si říká, kdo chce, co chce, Utubering 2015 byl něco nového a já tam nešla proto, aby se mi někdo podepsal nebo abych si dělala fotky s mladými lidmi, co točí videa. Šla jsem tam proto, že program zněl skvěle... a taky skvělý byl. Díky střídajícím se koncertům jsem se za celý den rozhodně nenudila, k tomu všemu to bylo venku, takže to pro mne byl opravdu letní festival, jak má být.

Letos to bylo jiné. Mezi koncerty a dalším programem byly díry. Pódium pro koncerty bylo uvnitř haly, kde se zvuk občas až neuvěřitelně tloukl. Mně nevadí hlasitá hudba, ale čeho je moc, toho je příliš. Kdyby tam nadpísknul mikrofon, tak jsme asi ohluchli. Do toho jsem neměla žádný tištěný program a až druhý den, když jsem se koukla na e-mail, jsem si všimla, že mi to přišlo elektronicky. To mi na místě opravdu bylo co k čemu. A k tomu ty malé děti... Občas mi přišlo, že jsem tam nejstarší...

Ale abych jen nehanila... Bylo naprosto krásné počasí. A tak když jsme chtěly s kamarádkou vidět nějaký ten program, prostě jsme si sedly na trávu a užívaly jsme si. Jak pokusů Martina Roty, které nezklamaly, tak i koncertu Johnnyho. Navíc ATMO Music i Slza stáli za to. Jen si příště radši koupím lístky na Majáles, no.

A co vy? Byli jste na Utuberingu? Souhlasíte se mnou nebo jsem moc kritická? :) Jde samozřejmě o věc názoru, proto pokud se Vám festival líbil, tak jsem za Vás moc ráda, že jste si ho užili. :)
Paper Towns (Papírová Města) - Knížka vs. Film

27. září 2015 v 16:04 | Ams*
Ihned ze začátku musím říct, že opravdu nejsem příznivcem recenzí, protože jsem nikdy neměla ráda, když mi někdo zkazil film nebo knížku ještě před tím, než jsem to viděla/četla. Ale když už jsem si ty Paper Towns během dovolené přečetla a poté se včera večer podívala na film, rozhodla jsem se tady pár věcí vypíchnout. Jen Vás chci předem upozornit, abyste se tím nenechali moc ovlivnit a udělali si na to názor sami.

Jo, asi jsem trošku pozadu, ale upřímně jsem čekala na film a když jsem ho nestihla, tak až teprve poté jsem se samou zvědavostí rozhodla přečíst knížku. Já to mám totiž většinou naopak - první se podívám na film, a když se mi líbí, tak si potom přečtu knížku. No, asi jsem to tak měla udělat i tentokrát, alespoň bych celý film netrpěla a nebyla z toho nakonec tak zklamaná. Ale teď už k věci.

Hned na začátku mě zarazilo, že museli splnit jenom 9 úkolů (původně jich bylo 11) a to už jsem se začala bát, o který z těch úkolů jsme přišli. Nevím, jestli jste četli knížku, ale docela dlouho se Quentin zabýval jen tím, že Margo Roth Spiegelmannovou hledal. A proto byl začátek mojí úplně nejoblíbenější částí knihy - byl vtipný a zajímavě promyšlený. Ukázalo se, že moje obavy byly oprávněné, chyběla tam scéna s Mořským světem... ale ta byla důležitá! Ano, sice si zatancovali v budově Sun Trust, ale takový ten šokující moment, kdy jí uštkne had a on se jí snaží zachránit život jenom proto, aby v zápětí zjistil, že ten had nebyl jedovatý, je podle mě celkem podstatná scéna. Poprvé se tam odhaluje, jak se o ní bojí a jak jí má rád.

Další věc, která mě neuvěřitelně štvala bylo zpřeházení scén a kompletní přepracování. Opravdu to bylo jenom "založeno" na knize Papírová města, protože kdyby první vznikl film a až poté kniha, tak ta knížka měla maximálně 50 stránek a byla by to spíš svázaná fan fiction. Ach jo.


Ale abych také řekla něco pozitivního. Sice se ani konec nevyvinul podle knížky, ale ten se mi nelíbil ani v knížce a ve filmu aspoň ukázali, jak to dopadlo s ostatními. Že opravdu odešli každý na jinou školu, že si užili ples. Jen mě vážně mrzí, že ty scény byly tak postavené na hlavu oproti knížce, naprosto promíchané a nevysvětlené, postavy nebyly ve scénách, kde měly být a vůbec... chybělo tam až moc těch vtipných scén, které by, dle mého názoru, udělaly film mnohem zajímavější. Narozdíl od Hunger Games, kde taky pár scén chybělo (jinak to ani nelze natočit), ale děj šel postupně s knížkou a tak dával větší smysl, když jste si to v hlavě porovnávali. Mimochodem, Hunger Games miluju, knížky i filmy, obojí moc povedené. :)

Za mě tedy knížka hezká (to, že jsem nesouhlasila s koncem je můj problém) a film by byl asi taky hezký, kdybych nečetla knížku. Ale protože to mám vše v živé paměti, dost mě to zklamalo.

Co vy a Paper Towns? Četli jste knížku, viděli film anebo obojí? Líbilo se Vám to nebo Vám vadilo jako mně, že to bylo až moc jiné? Dejte mi vědět do komentářů. :)

Mějte se krásně, jak by řekl Hoggy,
skládejte básně a čtěte knížky. ;)

5 důvodů, proč sledovat (další sezónu) Scream.

10. září 2015 v 9:56 | Ams*
Tohle léto se u mě neslo v duchu 3 seriálových novinek. První byla Stitchers, kterou nepřestanu oplakávat, dokud nebude další série. Druhá novinka je zatím neukončený Impastor, který má sice jen půl hoďky, ale je to něco nového mezi všemi těmi sitcomy. No a poslední novinkou je Scream. Když jsem se rozhodla podívat se na první epizodu, moc jsem tomu nedávala. A když jsem zjistila, že je to z produkce MTV, tak jsem se úplně zděsila. Opak byl ale pravdou a já jsem se nemohla mílit víc. Zřejmě se mnou bude víc lidí nesouhlasit než souhlasit, ale za mě super debut, kterej jsem si užila. A to hlavně proto, že jsem u toho nemusela azas až tolik přemýšlet.

Tak tady máte 5 důvodů, proč budu sledovat další sérii. A pokud jste to neviděli, přeskočte bod 3, je tam spoiler. ;)

1. Hlavní hrdinka není zas až takový svatoušek.

Jasně, kdo by to byl řekl v prvním díle, že Emma Duval nebude zas až takový zlatíčko. A co teprve její máma, "Daisy", že jo.

2. Noah Foster

Navzdory tomu, jak zná všechny horory nazpamět a ví přesně, kdy koho zabijou a proč, sám se vrhá po hlavě do situací, kdy si každý divák ťuká na čelo. A to se prosím tváří, že to dělá nedobrovolně. ;) Každopádně je to jedna z těch vtipnějších postav a je skvělým oživením celého seriálu. Za mě super krok.

3. Vraha byste nečekali

Nebo aspoň jeho pohlaví ne. Během 10 odvysílaných dílů jsem stihla podezřívat snad všechny, nejvíc jsem podezírala Kierana. Až v půlce poslední epizody mi začalo docházet, kdo to asi je. Ale úplný konec série? Řeknu jenom, že na Audrey bylo vždycky něco divnýho... a my se máme na co těšit příští léto.

4. Nebylo to zas až tak strašidelný...

Ale mělo to svoje chvilky. Což je za mě veliký plus, protože když je ten horor moc lekavej, tak na něj prostě nekoukám. A pravdou je, že tady jste většinou přesně věděli, kdy se něco stane, protože ty postavy jsou prostě správně hororově přiblblý a lezou tam, kam nemaj.

5. Seth Branson

Musím dodávat něco víc? Prostě je na co se koukat.

Z blogerky vlogerkou?

13. června 2015 v 14:17 | Ams*
Většina z vás ví, že jsem blogerka asi tak od svých 12 let a to jsem před tím ani nevěděla, co blogování znamená.
Dřív jsem ale u blogování vydržela několik hodin denně, teď se vždycky na chvíli vrátím a pak na rok zmizím a nikdo o mně neví. Za rok náhodou kliknu na odkaz tohohle blogu a nestačím zírat, že ten čas tak rychle letí a že jsem se vám až tak dlouho neozvala. No jo, nebudu se nutit k něčemu, co bych měla dělat pro radost.

Na druhou stranu, YouTube okupuji už hezkých 5 nebo 6 let a v poslední době jsem vydala kromě fanvideí i pár povídacích videí. Všechny jsou ale v angličtině.
Mám neuvěřitelné nutkání začít vlogovat a natáčet různé tagy a challenges, protože sama na české i zahraniční vlogery hrozně ráda koukám. Baví mě to, ale nejsem si jistá, jestli by mi to vydrželo.
Nejsem nejvtipnější člověk a už vůbec bych to nedělala pro to, abych se zviditelnila. Ale upřímně mě láká ten fakt, že bych si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je, mluvit s lidmi trošku jinu formou, než jsem to dělala doteď.
Nuže, uvidíme, jestli se nakonec odhodlám nebo ne.

Každopádně tímto článkem dávám na vědomí, že mě stále chytá stejnej rapl a pořád mě láká myšlenka blogu a vlogu.
Jen si nejsem jistá, jestli blog.cz splňuje mé požadavky... v poslední době jsem si navykla na úžasné funkce tumblr.com. ;)

Everything that kills me, makes me feel alive.

30. listopadu 2013 v 18:26 | Ams*

Filmy, které jako průměrný teenager žeru.

9. února 2012 v 20:29 | Ams*
Tak jsem se rozhodla sem taky hodit pár tipů na seriály a filmy, který doslova zbožňuju. Nebudu sem dávat žádnou klasiku jako Divoška a Super náhradník, protože ty už stejně většina z vás zná.

Seriály:
 • Skins (UK Verze) - rozhodně můj nejoblíbenější seriál. Jednoduše je o bandě teenagerů z anglie, kteří nemají zábrany v alkoholu nebo drogách. Každý díl se ale zabývá někým jiným a vypráví jeho příběh, nějaké jeho životní drama. Taky po každých 2 sezónách kompletně vymění cast, takže o zábavu a nové věci je velmi dobře postaráno. Právě teď v Anglii na stanici E4 běží 6. série. Hlavně hledejte anglickou verzi, americká od MTV by vám je mohla znechutit.
 • Misfits (UK) - Další seriál od E4. Mezi Skins a Misfits se nedá tak jednoduše vybrat. Jestli ale máte rádi anglický humor, pak je tenhle seriál o puberťácích, kteří musí dělat veřejně prospěšné práce a bouřka je obdařila nadpřirozenými zchopnostmi (takže o zábavu je opět postaráno), přesně to, co hledáte. Vážně doporučuji. Na konci minulého roku skončila 3. série.
 • Lovci duchů/Supernatural (US) - Přiznávám se, že jsem neviděla všechny díly, ale ty, co jsem viděla, mě bavily :) Pokud ale máte strach z duchů a dalších nadpřirozených bytostí, tak bych to moc nedoporučovala. Já strach mám, vždycky když šlo do tuhýho tak jsem nekoukala, takže jsem asi přišla o to nejlepší, ale stejně se mi ten seriál líbí. :D
 • American Horror Story (US) - To mě přivádí k dalšímu - celkem novému - seriálu. Zatím vyšla jedna řada (na konci minulého roku), ale i ta slavila velký úspěch. Tenhle seriál OPRAVDU doporučuju holkám i klukům... Každý si tam najde své. No a jak už název napovídá... o horrorové příběhy strašidelného domu nebude nouze.
 • Jane By Design (US) - Tak tohle je úplně o něčem jiném. Naprostá oddychovka. Pokud máte rádi seriály, ve kterých nemusíte nad ničím přemýšlet, chcete se trošku zasmát a taky být trošku v úžasu, pak je tenhle seriál o mladé holce, která se dostala na pozici asistentky ředitelky módního odvětví Donovana Deckera, to pravé ořechové. Právě běží 1. série.
 • This Is England '86 & '88 (UK) - Další minisérie od E4. Já osobně mám tuhle minisérii opravdu ráda, protože je z roku 1986 (první série) a 1988 (druhá série). Vše začíná filmem This Is England. Právě kvůli úspěšnosti se rozhodli natočit minisérie, které se vrací vždy po dvou letech a sledují stejnou skupinku mladých lidí. Opravdu dobré je pro tohle dílo velmi slabé slovo.
Filmy:
 • The Weekender - Pokud máte rádi právě Skins a This Is England, pak by Vás tohle mohlo bavit také. Navíc v hlavní roli můžete vidět Jacka O'Connella (Cook ze Skins a hrál i ve filmu this Is England).
 • Breakout - To už je známější taneční film. Ale taky má něco do sebe :)
 • The Escapist - Celou dobu jsem na to koukala, protože: "Všichni poslouchejte! V tom filmu hraje Sheamus!" (Sheamus = můj oblíbený wrestler). Pak jsem zjistila, že tam byl v celku asi 30 vteřin. Nevadí, film sem dávám, ale je trošku náročnější :)
 • Beastly - Jo, jo a jo! Tohle je naprosto skvělej film! Nenechte se zmást, že tam hraje Vnessa Hudgens... zahrála to skvěle, to se jí musí nechat. No, a když řeknu, že tam hraje i Alex Pettyfer (Divoška, Jsem číslo čtyři), tak už asi chápete, proč ho tolik doporučuji.
A to je asi tak všechno :) Kdybyste se na cokoliv podívali nebo měli nějaký další skvělý film, tak bych vám byla vděčná za komentář. Taky už nemám na co koukat ;D
 
 

Reklama